Skip to main content

Médecins Sans Frontières / Лікарі без кордонів збільшують підтримку лікарень на східній Україні

12 червня 2014 р. Реагуючи на збройний конфлікт, що триває у східній Україні, міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів / Médecins Sans Frontières (MSF) розширює свою підтримку надмірно завантажених лікарень у зоні конфлікту. Протягом минулих двох тижнів, MSF надала надзвичайно необхідні ліки та медичні матеріали п'ятнадцятьом лікарням на сході країни, нещодавно така допомога була надана лікарням у Слов'янську, Луганську, Краматорську, Миколаївці, Димитрові, Артемівську та Красноармійську. Усі передані матеріали, вага яких на сьогодні складає близько чотирьох тон, були надані на основі потреб, визначених керівництвом цих лікарень.

«MSF продовжує розширювати свою підтримку медичних установ, що знаходяться під зростаючим тиском, оскільки кількість поранених продовжує збільшуватись", каже Стефан Прево (Stéphane Prévost), глава місії MSF в Україні. "Нашим пріоритетом є визначити конкретні прогалини або потреби, такі як брак ліків або хірургічного приладдя, і забезпечити своєчасну підтримку в разі потреби."

В рамках плану готовності до надзвичайних ситуацій, організація попередньо розмістила набори ліків та медичних матеріалів для надання екстренної допомоги в ряді місць у Східній Україні, таким чином забезпечивши можливість швидко передати допомогу в разі різкого зростання застосування сили. Коли попередньо розміщені набори для екстреної допомоги були передані, MSF зкомплектувала додадкові дев'ять наборів і передала їх у лікарні відповідно до їх потреб. Кожен набір містить медикаменти та медичні матеріали, достатні для лікування до 150 поранених і включає бинти та інші перев'язочні матеріали, шприці, антибіотики і носилки.

«Наша команда знаходиться у постійному контакті з мережею медичного персоналу основних лікарень зони конфлікту і готова надати додаткову підтримку в разі потреби» - каже Стефан Прево. «Як незалежна та нейтральна гуманітарна організація, MSF не підтримує жодну сторону будь-якого конфлікта. В Україні робота наших команд зосереджена виключно на реагуванні на медичні гуманітарні потреби».

MSF посилює свою команду забезпечення екстреної допомоги і проводитиме оцінювання медичних потреб структур охорони здоров'я у зонах ведення бойових дій. Спеціальна група також вивчає потреби з надання психологічної допомоги населенню у Києві та Одесі, зокрема, вимушеним переселенцям та людям, що знаходяться під впливом спалахів насильства, що спостерігались протягом останніх трьох місяців.

Починаючи з березня поточного року MSF впроваджує програму підтримки психологічного здоров'я, консультуючи постраждалих у наслідок бурхливих подій у Києві на початку цього року, а також надаючи технічну та психологічну допомогу практикуючим фахівцям-психологам. З березня по травень 450 психологів і психіатрів пройшли навчання з надання першої психологічної допомоги, посттравматичного стресового розладу, горя, тривоги і управління стресом.

MSF працює в Донецьку з 2011 р., здійснюючи програму з лікування хіміорезистентного туберкульозу в установах пенітенціарної системи області.

MSF є міжнародною медичною гуманітарною організацією, що працює на основі принципів нейтральності, незалежності та безсторонності в більш ніж 70 країнах світу. MSF не підтримує жодну зі сторін у будь-якому конфлікті, є незалежною від будь-яких політичних, військових чи корпоративних програм і надає медичну допомогу людям виключно на основі потреб, незалежно від статі, раси, релігійних чи політичних переконань.